Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky z roku 2009

29. prosince 2009

Malá aktualizace výcviku ZDE, fotky z posledního kousání na RAJČETI nebo ve fotogalerii a přidán malinký plánek výstav. Letos to s výstavami přehánět nechci, mám v plánu především cvičení, ale určitě se zajedeme někam podívat Rozhodně to ale omezím... Ono taky "všeho moc škodí".
A taky jsem díky včerejším fotkám jsem vytvořila nové PFko "z oboru". Snad se bude líbit
Ještě je přidáno pár nových odkazů.
 

18. prosince 2009

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí a úspěchů (nejen kynologických) v nastávajícím roce 2010!

Poněvadž je Kačenka tak trochu grafický antitalent, zásluhu na titulním přáníčku má naše kamarádka Alča Köhlerová - moc moc děkuji!!


11. prosince 2009

Saphir se stal dle bodování TOP10 KCHBO Nejúspěšnějším mladým tervuerenem 2009 a zároveň 2.nejúspěšnějším mladým psem všech variet!!!! V soutěži získal krásných 110,25 bodů. CHS Z Kovárny se stala nejúspěšnější TER+GR CHS 2009, gratulujeme!! Více ZDE

Vyměnila jsem fotky našich nevěst za aktuálnější


20. listopadu 2009

Konečně změněna hlavní fotka Nějak se mi poslední dobou nedařilo...
Máme naplánováno další krytí - v CHS "Z údolí Leskavy". Fenka se jmenuje Vega Innah z Kovárny Více info o ní ZDE.


15. listopadu 2009

Splnili jsme zkoušku ZOP (90b., výborně (40/50)). Povídání je ZDE.


7. listopadu 2009

Tak nám skončila naše první výstavní sezóna zakončená výsledkem z Prahy V1, CAC, res.CACIB. Musím říct, že jsem nadmíru spokojená, protože až na kiks z WDS jsme byli velice úspěšní.. vůbec jsem to nečekala pořád nemůžu uvěřit, že můj pes dostal "někdy" titul!! U kavalírů to byla věc nevídaná. Nyní se budeme vyskytovat pouze ve třídách dospělých (jak je tomu již od srpna) a spíše méně často - plánujeme především cvičení, protože nás to oba naplňuje o něco víc Teď už není kam spěchat
Přidáno nové video z obran!


27. října 2009

Konečně jsem se odhodlala změnit nějaké nejasnosti ve výcviku a doplnit pokroky v záchranařině. Zjistila jsem, že získávám čím dál větší nechuť k agility (vůbec nevím proč), zato mě to táhne ke sportovce. Možná byl impulzem tábor v Ostravě, nevím... Bude to sice těžké, ale zkusíme to. Přes týden studuju v Olomouci poměrně náročnou VŠ a o víkendech jezdívám buď cvičit nebo po výstavách. Olomouc mám 70km daleko, Ostravu něco málo přes 60 a ostatní "srandy" ani nepočítám. Pevně věřím, že to nějak skloubit půjde... no a když ne, počkám si, až budu mít po škole A proč jsem se rozhodla pro Ostravu? Mám tam celou rodinu, k tomuto městu mám odmalička vztah. A když jsem si "vybírala" mezi Ovou, Olomoucí a Zlínem, vyšlo mi to zhruba nastejno - všechno je to hodinu cesty. Navíc je v Kunčicích moc příjemně - fajn lidi, hezké prostředí, výcvikáři mají mnoho zkušeností atd. Tímto děkuji Verči a Radkovi za možnost cvičení a za přidání do ZKO Taaakže: je doplněn odkaz na ZKO Ostrava-Kunčice


17. října 2009

Do kolonky "krytí/potomci" jsem přidala novou stránku, poněvadž je jedna velká novinka - máme nápadnici! Je jí krásná Venus Innah z Kovárny, která si v rukou překupníka prožila dva roky v hrozných podmínkách, ale nyní se jí díky Hance daří úžasně - byla jsem svědkem dnes na NV v Brně. Venuška je přátelská a přes to všechno má úžasnou povahu. Info o ní ZDE.
Jak jsem se již zmínila - vrátili jsme se z Brna, odkud si Safírek dovezl dalšího CACe - jsme moc moc moc spokojeni!! Venuška porazila Ginu a dostala titul Národní vítěz - gratulujeme!


11. října 2009

Máme za sebou poměrně úspěšný víkend - tedy až na světovou výstavu, která byla (nejen pro mě) jakýmsi zklamáním... ovšem náladu jsme si spravili hned na slovenské speciálce a na klubovce v Napajedlích - po oba dny V1, CAC a v sobotu ještě ČKŠ.
Přidala jsem sekci Krytí/potomci, poněvadž jsme splnili PP i PT a Safírek byl uznán jako CHOVNÝ PES (PT:97/A)!!! Oficiálně chovný bude ale až od 22.11., což je den jeho 18 měsíců.
Těžko říct, zda-li bude nějaké povídání, už mě to začíná trochu nudit a navíc bych se ráda zdržela nevhodných výrazů. Jen pro info - paní rozhodčí MIMO JINÉ napsala do posudku "římský nos a neparalelní linie hlavy" (ten říman je opravdu úděsný, pravda a linie jsou tak strašné až se divím, že s tím psem někam chodím - trocha humoru na konec) a nelíbilo se jí, že nevypadá jako Rambo. Hold, je divné, že pubertální "štěňátko" není osvalený jako dvouletý pes, žeano. Pravda, nabrat by mohl, ale dělám, co můžu. Naopak moc moc spokojená jsem byla s paní rozhodčí Marion Ten Cate, která řekla, že hubený sice je, ale kdyby byl silnější, vypadal by na jeho věk těžce. S čímž souhlasím.
Byl to zásek, ale po přečtení legračního posudku si z toho opravdu nic nedělám.
Nicméně pro mě zůstává směrodatné hodnocení ze světové výstavy BO (+speciální) a z Nationale d´Elevage (ano, tyto tři výstavy jsou pro mě TOP).
 

27. září 2009

To je ale rychlá aktualizace, co?:P Poněvadž bylo dnes moc krásně, rozhodli jsme se pro výlet do Ostravy... a kam jinam, než na náš oblíbený cvičák! Konaly se tam sice zkoušky, ale byli na nás tak hodní, že jsme si mohli párkrát kousnout. Jaké překvapení bylo, když si Radek vzal "dospělácké" řídítka a vzápětí i rukáááv!! Ano ano, náš druhý trénink obran (po dvou měsících) a Safajrítko si kouslo do rukávku! Moc se mu to líbilo a ve mně začíná hlodat nepříjemný červík...:-/ Fotky jsou TADY.

   

Na závěr našeho výletu jsme se vydali hledat našeho brášku Sunnyho. Mise byla úspěšná! Setkání mi udělalo moc velkou radost, Sunny je šikovný pes plnící roli domácího mazlíka... Je to neuvěřitelný chlupáč a je velmi přítulný - a to tak, že jsem nebyla schopna udělat jedinou kloudnou fotku:D pořád by se nechával drbkat:-) Tady je jeho malá podobizna:-)

   


26. září 2009

Právě jsme se vrátili ze Slovenska - Prešova, kde se konala národní výstava. My jsme podruhé nastoupili do třídy dospělých, kde jsme získali titul CAC a Vítěz Slovenska (který nebyl tak samozřejmý, jako např. v Nitře) - takže velká spokojenost!!!:-) Zatím je jen výsledek a posudek, povídání bude asi později:-)


7. září 2009

Jistě jste si všimli nového vzhledu už to chtělo trošičku obměnit, hold změna je život . Chystám se taky na cizojazyčné verze, ale to bude asi chviličku trvat. Zatím musím sjednotit verzi českou, aby byla barevně koukatelná.
Nové odkazy - CHS Zašovský květ a polosestřička Jewett z Wiedźmińskiej Stajni.


28. srpna 2009

Přidala jsem posudek z Francie a vložila novou úvodní fotku, za kterou (a samozřejmě i za další) děkuji Lence Burlákové


25. srpna 2009

Včera jsme se vrátili ze svátku belgičáků - Nationale d´Elevage, která se letos konala v St.Denis de L´Hotel. Safírek mi udělal velikánskou radost - splnil jak zkoušku CSAU, tak i TAN a v sobotu se umístil v konkurenci 15 psů na šestém místě (výsledek "výborný 6"), což je vzhledem k jeho věku a stavu srsti téměř zázrak. Posudek přidám, až jej znovu s nějakou pomocí rozluštím (je napsaný rukou a pochopitelně francouzsky, což je jazyk, který neovládám).
Povídání o výstavě je TADY, fotky TADY.
V sekci "výcvik" je nově vytvořena tabulka, kam budu postupně vkládat složené zkoušky.


12. srpna 2009

Přidána nová sekce - VIDEOGALERIE!! Jsou dostupná tři videa - dvě "agilitění" nebo spíše tunelování a třetí se týká našeho prvního setkání s figurantem


2. srpna 2009

Včera jsme se vrátili z výcvikového tábora, který se konal v Ostravě-Kunčicích. Safí mi udělal moc velkou radost, především co se stopování týče. Zkusili jsme i obrany a na to, že jsme je nikdy nedělali, si vedl moc moc dobře
Povídání o akci je TADY, fotky TADY

Díky táboru přidávám nové odkazy - CHS velkých kníračů Stanios, středního knírače Exe a Lucčinu smečku (Vega, Sully a Pačí)
 

23. července 2009

Žádné extra aktuality nejsou... překvapivě nejsou ani fotky, jen dnes jsem vyfotila pár portrétků a jeden z nich jsem dala do úvodu. Sice hodně foukalo, takže je takový rozcuchaný, ale aspoň nějaká změna. Bystré zraky jistě poznají, že je "něco jinak". A co? Ano, ostříhala jsem Safajrkovi uši Impulzem byla tato fotka - ušiska tam má jak choďák.
A co celou dobu děláme? Válíme se.. snažíme se sportovat, takže Safí běhá vedle mě, když jezdím na bruslích, plave v řece, lítá po lese... Chystáme se na tábor a možná nás čeká i překvápko... takže počkejte:-)

Jinak pilně trénujeme slalom, už mu jde moc moc moc pěkně. Zvládá 8 tyček a já se nestíhám za slalomem otočit

Přidány jsou nějaké nové odkazy a bannery, především na web "belgický ovčák v nouzi". Dále např. hafici.net, CHS NO Z Dvořákova sadu a upravené odkazy na italskou CHS Del Fiammingo a kavalíří web + banner na stránky A´Garryho Jamese.


5. července 2009

Povídání o výstavě jsem sice nenapsala a asi ani nenapíšu, zato jsem zavzpomínala a podělila jsem se s vámi o to, jak jsem k Safírkovi a vůbec k belgičákovi přišla.
Aktualizovala jsem výcvik - záchranařina, nějak se nám totiž začíná dařit


27. června 2009

Dnes měl Safírek výstavní premiéru beze mě...ale evidentně mu to prospělo, protože na Intercanisu v Brně získal opět CAJC a konečně jsme se dočkali i BOBa!!! Mám moc velkou radost, děkuju samozřejmě Lence Krejčové za předvedení... Jako velký úspěch vnímám i to, že se dostal v závěrečných soutěžích o BIG do užšího výběru
Celý den jsem byla jako na trní, ještě uvidím, jestli napíšu nějaké to vyprávění, protože jsem seděla doma na zadku a učila se... ale aspoň to bude něco jiného
Zatím jsem tedy přidala jen výsledek a posudek. Udělala jsem malou aktualizaci výstav... Po dlouhém váhání jsem do toho "práskla" a poslala přihlášku na prestižní francouzskou speciálku Nationale d´Elevage, která se letos koná v Orleans. Jak to celé bude, to se teprve uvidí.
 
                                            CHS Almur Royal

7. června 2009


6. června 2009

Dnes se stal Saphirek Junior Championem SR 2009 . Přidány posudky (zvláště ze Sence stojí za to, ale nic proti panu rozhodčímu) a samozřejmě výsledky. Povídání z naší velké cesty přidám někdy později (možná ještě dnes).28. května 2009

22. května 2009

Dnes je tomu rok, co se narodil můj milovaný pejsek... V tuto dobu jsem ještě nevěděla, že bude opravdu můj, ale jeho život jsem sledovala od jeho narození. Za tu dobu, co jsme spolu, jsme toho spoustu zažili a myslím, že jsme si sedli víc než skvěle. Safír je ten nejúžasnější pes na světě (samozřejmě), lepšího bych si přát ani nemohla. Přání platí samozřejmě i pro sestřičky i brášky - Sarah (Bára), Shirley (Coya), Sherry, Sun Dance (Sunny) a Shadow...
Safírku, přeji ti všechno nejlepší, buď pořád takový, jaký jsi... bez tebe bych nebyla tak šťastná, jako jsem teď.


Mimo to jsem také přidala odkaz na flatíka Ashleyho a jeho spolubydlící chocholky Gas a Forku a poupravila odkaz na novou CHS tervíků Juli Agartha (Dříve jako Drop of Dew RD a Kronos RD).

18. května 2009

Poněvadž je teplota vody v Bečvě více než příjemná, rozhodla jsem se vzít Safajrítka na plavbu Řádil jako vydří mládě a tak mě napadlo, že by se mu mohly líbit i záchranářské vodní práce. Uvidíme Fotky z plavání jsou TADY. Ještě jsem udělala pár snímků s pohárky, které jsme vyhráli minulý týden v Roudnici
A abych nezapomněla - konečně jsem vzala do ruky hřeben a trošku jej očesalaV Roudnici bylo odhadem půl tašky, teď více než jedna Trošku mi pohubnul, ale myslím, že vypadá krásně - srst je upravená, splývavá (už mu nemůžu říkat "štětko") a lesklá.


13. května 2009

Konečně jsem napsala povídání o výstavě, s pomocí Hanky přeložila posudky, přidala fotky a aktualizovala Safírkovu složku - přidán řádek "zdraví" a v něm výsledek z oftalmologického vyšetření DOV prostý!


11. května 2009

Tak jsem se včera večer vrátila z MS BO, které se konalo v Roudnici nad Labem. Musím říct, že jsme dopadli nad očekávání dobře (přímo výboně). Safírkův výsledek z výstavy je TADY. Mám šílenou radost, asi to nikdo nečekal. Povídání o této akci bude až ke konci týdne, teď nějak nestíhám. I posudky dodám později, protože některým termínům nerozumím (já ani překladač). A až sesbírám nějaké fotky, budou i ty
Díky sobotnímu titulu se stal Safí světovým vítězem mladých a také českým junioršampionem 2009!!!


3. května 2009

Je tady povídání o výstavě  . Sice takové kraťoučké, ale však to všechno okolo jistě znáte a nic zvláštního se nedělo . Odkazy na fotky jsou pod článkem!
Díky Ivči (Bianca Balpoa) se Safírek zúčastní dvou výstav na Slovensku. Já se bohužel červnových a červencových výstav kvůli zkouškovému účastnit nemůžu, takže jsem moc vděčná, že mi Safího odveze a předvede. Velké díky taky patří Lence (Lutin z Kovárny), která předvede Safírka na červnovém Intercanisu!


2. května 2009

Přidýny nové odkazy na polobrášku A´Garryho Jamese z JBonda a krásnou tosenku Gašširi Diamant Severu.

Právě jsme se vrátili z mezinárodní výstavy, která se konala v Praze. Poněvadž jsem po nonstop jízdě poněkud mrtvá  (a nejen já), přidala jsem jen výsledek a posudek. Na zbytek nemám sílu

A abych nezapomněla - jedna hodná osoba, která si nepřeje být jmenována(promiň) nám vytvořila krásný banner Podívat se na něj můžete v odkazech25.dubna 2009


Přidán odkaz na CHS belgičáků Deabei a německých dog Koce Petr


Co je nového: Asi potěším výstavní konkurenci začínáme poněkud línat. Ještě to sice není extra vidět, ale tuším, že do Roudnice chlupiska nevydrží...zas si říkám - jsou horší věci (ale co si budeme namlouvat, zamrzí to).
Poslední "chlupaté" fotky jsou ZDE - opět na naší oblíbené loučce. Důvod, proč fotím prakticky jen tam je následující: 1) je tam krásně 2) většinou je hezké světlo 3) okolo nikdo a nic není 4) pěkné prostředí bez rušivých elementů (až na tu pitomou chajdu:D) 5) je tam krááásný rozhled do širého okolí a 6) jinde v Jarcové takové podmínky nejsou

Doplněn plán výstav a aktualizace ve výcviku -> záchranařina

To je pro dnešek vše... už se moc těšíme na megaakci v Roudnici, byť nečekáme žádné větší úspěchytolik belgičáků pohromadě jsem ještě neviděla!
Jo a ještě něco - jak vypadá belgičák, co si o Vás říká - "že tě to focení ještě baví??"


18. dubna 2009

Nové fotky z dnešního záchranářského cvičení na rajčeti!! Bylo krásně a stejně krásně jsme si i zacvičili, byla jsem na chlupáče pyšná13. dubna 2009

Tak došlo i na nás..vlna dogfrisbee nás začíná pohlcovat, i když zatím jen decentně. Safí zjistil, že se dá disk chytit i ve vzduchu a někdy se pro něj hodí i vyskočit. To sice trošku nervím, protože jsem na klouby veeelice opatrná, ale kdo má belgičáka, asi pochopí, že někdy se nedá jinak. Tuto aktivitu jsem zvolila proto, že při balónkování si strhává polštářky - nebezpečně brzdí a pak "bečí". Frisbee chytá nejčastěji v úrovni nebo sbíráze země. Když se podaří vyskočit, většinou to stojí "za to". Třeba tady...
Z klubu jsme si půjčili slalom a začali trénovat i ten. Nutno podotknout, že Safír smysl prolétání pochopil během 10 minut a teď jenom zrychluje. Zatím má tyčky nakloněné, aby se nemusel tak moc ohýbat, ale asi je začnu rovnat - stává se to totiž ne-slalomem, ale skupinou tyček, která se proběhne co nejrychleji... nepřestává mě ohromovat. Po 4 dnech zvládá 6 tyček na pravou i levou ruku s takovou razancí, na kterou opravdu nejsem zvyklá Ukázka zde.

Přidala jsem nové fotky z Velikonoc, které se táhly v disko-slalomovém duchu
 
Nové odkazy: na Safírkovu sestru Shirley Urbi, domácky "Coya", která je "členkou" chovatelské stanice Unique Ami  v  Dánsku
                      a na české tervíky Mupps a Paco Deabei žijící v Itálii.


4. dubna 2009


Opět jsme zažili úspěch na NV v Ostravě - Dostali jsm CAJC! Povídání o výstavě je opět ZDE. Posudek naopak TADY.28. března 2009


15. března 2009


Zatím se nic nového neděje.. Jen jsme byli včera cvičit na nových sutinách, kde si Safírek vyzkoušel první opravdovou výšku a opravdu se mu to povedlo - mám z něj radost

Přidány odkazy: Alexo Anrebri a Anetčina smečka Sely, Engi a Asta8. března 2009


27. února 2009


21. února 2009


Přidala jsem malý článeček o cvičení v Šenově a také fotky.
 

 
20. února 2009
 
Narychlo jsem se přihlásila do Prahy na mezinárovní výstavu, která se bude konat týden před Roudnicí (generálka:D)..
Také je přidán odkaz na labradorku Helly a její paničku:-)13.února 2009
Tak rychlou aktualizaci nikdo nečekal (ani já ne). Protože už na záchranařině neštěkáme jen napřímo, přidala jsem něco málo o tom, jaké děláme pokroky. Více v sekci "výcvik"
 

11.února 2009

Tak jsem konečně přidala povídání o výstavě... není to sice bůhví jaký román, ale aspoň něco. Dále ještě chystám nějaké "veselé historky z natáčení", abyste nebyli ochuzeni o naše výstupy při trénincích, na procházkách (jedna byla obzvláště úsměvná), takže se těšte.
Jo a ještě - kdyby se někomu zdála podivná ta šňůra, která se objevila na fotkách: pokouším se omezit jeho momentální puberťácké nápady a "zdrhy", poslouchá sice pěkně, ale NĚKDY (bohužel se rozhodne lovit jednoho auto z 20, takže předem nevím, kdy ho to popadne) prostě ohluchne a je to. Proto se snažím těmto situacím předcházet...a nebudu to já, kdo povolí


 
25. ledna 2009

Povídání pořád ještě není, zato jsou fotky z dnešní procházky!! Bylo moc krásně a Safírek si užíval s dárečkem, co dostal za předvedení v Trenčíně:)24. ledna 2009
 
Přidala jsem výsledek a posudek z MVP v Trenčíně, povídání dodám, až se vyspím:)12. ledna 2009

Zúčastnili jsme se národní výstavy v Olomouci, zatím pouze jako diváci, ale už se to blíží!! Povídání najdete v záložce "Naše akce - výstavy". Pár fotek se najde i na rajčeti, ale moc belgičáků jsem bohužel nevyfotila

 


2. ledna 2009

Nové fotky z dnešní hry s mrkvičkou.1. ledna 2009


Všem přeji příjemný vstup do nového roku, hodně štěstí, zdraví a radosti vám a také vašim pejskům!!
Poněvadž na mě Ježíšek tak trošku zapomněl, musela jsem si udělat radost sama - koupila jsem si nový foťáček: digitální zrcadlovku Canon EOS 450D. Na rajčeti se můžete podívat na pár červených "ateliérových" fotek z dneška. Nejsou sice nic moc, ale nemůžeme čekat žádné zázraky s téměř nulovým vybavením a špatným večerním světlem. Už se těším, až vyrazím někam ven za krásného počasí:-)


Vyšli jsme si s rodiči na procházku, tady je pár fotek. Kvalitní sice moc nejsou, ale co.. nemůžou být všechny ostré, to by nebylo ono:D

Odkaz na pejsky-záchranáře Diesla a Atoska.
Hodina postoupila a já jsem dala na rajče další fotky z vycházky. těch totiž není nikdy dost:D Snažím se zlepšovat ve focení, ale zatím nic moc... to přijde:-)Dneska jsme si udělali procházku na naši oblíbenou louku. Safí už se taaaak těšil na balónky, že jsem mu vzala jeden nový a házeli jsme si a házeli.. byl nadšený a myslím, že i on je rád, že ten sníh konečně slezl. Tady jsou fotky:-)
Safírek dostal prvního CAJCe!! Přidala jsem krátké povídání o této výstavě - sekce "naše akce -> výstavy", posudek a odkaz na polosestru Apokalypsó Aboriginal mystery a CHS Balpoa
Dnes jsem byla se Safírkem na rentgenu kyčlí a loktů, který prováděl moc milý pan doktor Jahoda (Medipet Zlín). Jako jediný ze dne mě potěšil, a to výsledkem DKK- 0/0 a DLK- 0/0!! Mám moc velkou radost. Celé to probíhalo naprosto v pohodě - Safí okouzlil hlavně sestřičky, ale i pan doktor vznesl kompliment - prý je to mooc šikovný tervíček, nebojácný, sympatický a žádný problém není:-) Prostě si hajnul, dostal injekci, kanylu a šlo se na věc. Během vyhodnocování jsem čekala v čekárně a protože jsem se práskla přes kapsu a přilepšila mu "budící" injekcí, musela jsem vydržet, než mi mého chlupáče přivedou. Nezapomenu ten pohled, jak ho dvě sestřičky vedou, loučí se s ním, on se k nim lísá a motá nohama. Vypadal jak proutník po flámu:D Ještě doma se mu motaly nožky, ale to už pajdal pro míček. Byl okamžitě zabaven a Safí uložen na "lůžko". Jsem ráda, že to tak dobře dopadlo...


TOPlist