Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
AKTUALITY 2011

19. listopadu

Po dlouhé době přináším novinkysmiley! Včera a dnes proběhlo krytí fenky Dixi Těchlovice. Nyní musíme jen čekat, jestli se vše povedlo a snad se můžeme těšit na štěňátka okolo 20. ledna 2012. Zájemci se mohou hlásit u chovatelky Dixi Marcely Červené.

Do sekce "výstavy" jsem doplnila dvě absolvované - klubovku v Herolticích a NV v Brně.
Safírkova dcera Yassi Venus z Kovárny dnes na výstavě Nitracanis získala titul CAC a tím dokončila titul Junioršampion SK! Moc gratuluji!yes

V současné době se Safírkem necvičíme ani se nezúčastňujeme výstav z důvodu mého studia. Jsem v posledním ročníku LF, tudíž mi nezbývá moc času ani nervů. Pevně věřím, že po státnicích (duben-květen) se vše obrátí k lepšímuyes. Není v tom nic jiného, jak si některé zlé jazyky mohou mysletwink

7. září

Po delší době opět aktualizacesmiley. Kvůli chybě na wbs jsem nemohla aktualizovat stránky, tudíž přináším novinky až teď - a je jich požehnaně.

VÝSTAVY:
V létě jsme se zúčastnili dvou zahraničních výstav - po dvou letech jsme navštívili Nationale d´Elevage ve Francii, kde jsme získali ve třídě pracovní známku VÝBORNÝ 4 (z deseti psů, rozhodčí paní Arsene a pan Descamps). S výsledkem jsem spokojená, se stylem posuzování už moc ne. Nikdo nerozuměl tomu, proč rozhodčí nechávají psy s páníčky i 2 hodiny smažit se na opravdu ostrém slunci...sadale o tom možná někdy příště.

První víkend v září jsme navštívili Holandskou klubovou výstavu, kde jsme opět nastoupili v pracovce a získali jsme VÝBORNÝ 2 (rozhodčí paní Amanda McLaren), postoupili jsme do závěrečného kruhu a od komise rozhodčích dostali obě možné selekce - jak pracovní Sw, tak i exteriérovou Se. Mám obrovskou radost!!!

VÝCVIK:
Konec července jsme prožili na táboře pořádaném KCHBO, který jsme si maximálně užili - shrnutí, jak nám vše šlo, je ZDE.

Druhý týden v srpnu patřil ovečkám - Safírek složil zkoušku vloh ovčáckého psa a dostal moc hezký posudek!
Na video z obran i z pasení se můžete podívat ve videogalerii!!

POTOMCI:
Yessica a Yethro se stali Junioršampiony Polska
Yamaha byla na rtg kyčlí a loktů - DKK 0/0, DLK 0/0. Splnila také ZZO (58b)
Baierro splnil zkoušku ZOP
Všem majitelům moc gratuluji!!!

Mám také spoustu krásných fotek jak z prázdninového výletování, tak z tábora a výstav, ale ty budou snad někdy příště. Zatím se na ně můžete mrknout na mém facebooku.

5. července

Poněvadž jsem si nadělila částečný dárek k narozeninám v podobě nového objektivu, musela jsem využít příležitosti a jet se "podívat" na agility závody v Rožnově pod Radhoštěm - Moravia Open 2011.
Množí se dotazy, jestli je možné si fotky stáhnout a vložit na vlastní webové stránky - ano, je to možné, jen prosím respektujte autorská práva a ponechte na fotkách podpis, nijak je neupravuje a pokud možno, vložte i s odkazem na měwink. Děkuji!!

Odkaz na fotky ze závodu Moravia Open 2011 ZDE

Trošku jsem poupravila stránky jednotlivých vrhů - spíše tedy graficky. K "Y" z Kovárny jsem vložila odkazy na fotogalerii na stránkách chovatelky, ta má fotek daleko vícewink

!!! Nové plánované krytí !!!
Z osobních důvodů chovatelky se nekoná tak dlouho avizované krytí feny Ischy, nicméně máme tady krytí nové!!
Na konci léta k nám přijede Marcela Červená s Dixinkou! Více info na stránce "plány" nebo na webu CHS Těchlovice

Abych nezapomněla - i letos se Safírek zúčastnil klubové a speciální výstavy v Mladé Boleslavi (tentokrát beze měsad) a získal stejné výsledky jako vlonilaugh V3 na KLV a V2, res.CAC na speciálcesmiley.

29. května

Neuvěřitelný zážitek jsme prožili včera na speciální klubové výstavě na Slovensku! Ač jsem původně jet neměla, byla jsem "přemluvena" a vůbec toho nelitujulaugh. Safírek získal ve třídě pracovní známky Výborný 1, CAC, ČKŠ, klubový vítěz, BOB a BEST IN SHOW!!!!heartheartheart Nikdy jsem si ani nepomyslela, že by se něco takového mohlo povéstangel. Moc děkuju všem, kteří nám fandili... a speciálně Norice, jejíž "volání" na závěrečkách se jen tak nevidílaughyes

I Safírkova dcera Yassi Venus z Kovárny zabodovala - ve třídě mladých získala v konkurenci tří fen Výborná 1, CAJC+Klubový vítěz mladých. Moc gratuluju!!!

Nejen Yassi, ale i její sestra Yessica zabodovala na Národní výstavě v Bydgoszcz (Polsko), rozh. Anna Dzidt, PL - získala V1, Vítěz mladých, Nejlepší mladý plemene, BOB

Také se konaly 2 výstavy v Litoměřicích, kterých se zúčastnili Yassi a Yezhek. Yassule získala první den V3, Yezhek V2 a druhý den bohužel oba VD2... Yezheček má totálně sedřené chlupy na krku od obojku, což se rozhodčímu nelíbilo, proto jej neocenil tak, jak by si zasloužil. Nevadí, příště to určitě vyjde wink. Zde jsou nějaké fotečky, je Safírkovi šíleně podobnýheart

   

A tady foto mého šampionakiss

25. dubna

Národní výstava v Ostravě byla letošní první výstavou v Českusmiley! Safírek byl nahlášen do třídy vítězů, kde získal známku Výborný 1, CAC a posléze i Národní vítěz!!

I jeho dceři Yessice se dařilo - na národní výstavě Grudziaz (PL) získala ve třídě mladých V1, vítěz mladých+Best junior!! Gratulujeme!!

Na týden nás přijel navštívit můj bratr s rodinkou. Nemůžu se dočkat, až moje neteř Melanie povyrosteangle - Safírek ji naprosto uchvátil, chovají se k sobě oba navzájem moc hezky. Safí jí dá čas od času hubana a Mellie se tomu jen smějecool. Na fotky se můžete podívat ZDE.

Odkaz na syna Badyho ZDE smiley

27. března

Přináším jen rychlou aktualizaci - výstavní úspěchlaugh. Zúčastnili jsme se maďarské klubové výstavy, kde Safí úspěšně splnil povahový test (na výbornou), získal od pana rozhodčího Griola ocenění výborný 1, CAC a dokonce získal chovatelskou selekci T.s. (Tenyésztésre szelektálva)!!!
Mám šílenou radost i přesto, že nám (ani kamarádce Unai) Maďaři neumožnili soutěžit o klubového vítěze ani o BOB... Chvilku jsme se snažili domluvit a pochopit jejich systém, nicméně po patnácti minutách se pan Griol zeptal na konečné slovo a posoudil tedy BOB bez nássad . Bylo mu to evidentně líto, protože se mu naši psi moc líbili, ale nemohl s tím přirozeně nic dělat. Po soutěži o vítěze plemene za námi přišla jedna paní z klubu a utvrdila nás v tom, že jsme opravdu o BOB měli jít (měli jsme jít i o KLV, ale to už bylo jedno) a svolala tervuereny znova. Pan Griol se dlouho rozhodoval mezi Safírkem a vítězným psem z "prvního kola", nicméně nakonec se rozhodl stejně...kdoví, jak by to dopadlo, kdybychom poprvé soutěžili i mysad.

To byl náš první (a ne moc hezký) zážitek z maďarské výstavy... Kompenzovala to ale nálada z české výpravy (Daring-Devil + Šárka, Belphegor + Zuzana a Unai + páníci), poněvadž bylo nádherně, my se skvěle bavili a všichni naši pejsci bodovali - nejvíce Dýba od Šárky, který získal res.BISyes. I pravý magyar gulyás jsme si dalicheeky.
Díky této zkušenosti možná později napíšu článek a popíšu povahový test.

Fotky a kopie diplomů dodám příštěwink

20. března

Včera jsme se zúčastnili národní výstavy psů ve slovenské Nitře. Posuzoval pan Ing. Leoš Jančík a ohodnotil nás známkou V1, CAC - Safí byl již podruhé přihlášen do třídy šampionů, tudíž mu chybí jen jeden CAC pro získání grandšampiona Slovenskasmiley.
Vystavit se přijela i Safírkova dcera Yassi Venus, která ve třídě mladých získala V1, CAJC - udělala nám mooc velkou radost!!

Nová fotogalerie na těchto stránkách se pomaličku rozrůstá, ale poněvadž mám fotek šíleně moc, bude to chvíli trvat. Zatím jsou zprovozněny složky z roku 2008, 2011, výstavy a sport/výcvik. Původní seznam fotek najdete v záložce "rajče". Doufám, že se nový systém fotografií bude líbitwink..určitě je to přehlednější.

Odkazy - máme nový banner, za který moc děkuji Alči Köhlerové, majitelce Yassiwink
Přidán nový odkaz na Safírkovu další dceru - Brillian Penelopé Callistopeia

4. března

Jistě jste si všimli nového vzhledu mých stráneksmiley. Po dlouhé době jsem se rozhodla, že je třeba udělat změnu a byť se to nebude někomu líbit, nedá se nic dělatlaugh. Změna je život - těch jsem udělala v poslední době tolik, tak proč nezměnit i stránkywink.

Výstava: 18. února jsme si udělaly s Ivčou, Ráďou a Hankou výlet do Prešova (Košic), kde se konala výstava Eastcup 2011. Už zezačátku jsem měla z paní rozhodčí špatný pocit a ten se i potvrdil - práskala jedno VD za druhým a to, že byl pes ve třídě sám rozhodně neznamenalo, že měl výbornou známku jistou. Tím víc mě těší, že se Safírek líbil, získal slovní pochvalu "navíc" a k ní ocenění Výborný 1, CAC, CACIB a tím splnil podmínky pro udělení titulu INTERCHAMPION C.I.B.heartheart

Výcvik: Letos jsem se již sama přihlásila do soutěže KCHBO "Pracovní pes roku" - Safírek získal krásných 91,15 bodů a umístil se na druhém místě mezi tervuereny!!!heart

Bohužel, letošek nebude pro nás příznivý, co se týče výcviku a výstav... mé studium se přehouplo přes 3/4 své délky, tudíž to podle toho i vypadá. Nedostatek času, stres a nejistota... Někdo to možná nedokáže pochopit, ale přece jenom je pro mě moje budoucnost důležitější než honba za tituly a zkouškami. Jak to ale celé bude, to se teprve uvidí.

17. ledna

První aktualizace letošního rokusmiley.. Novinky z roku 2010 jsou přesunuty do samostatné záložky!

Začala bych výstavou - letos jsme se NV v Olomouci jako aktéři neúčastnili, byli jsme jen "zkontrolovat" Safírkovy dvě dcerky (Yamaha Venus z Kovárny a Brillian Penelpé Callistopeia), které spolu nastoupily ve třídě dorostu. Obě jsou moc krásné, ale vítěz mohl být jen jeden - tentokrát to byla Yamaha. Samozřejmě obě získaly ocenění "velmi nadějná"
Ostudu neudělala ani sestra Yamahy Yessica, která na své výstavní premiéře v Polsku získala VN1, Best Puppy!

     

 

Plánujeme nové krytí - info neleznete v záložce ZDE.

Návštěva - včera nás opět přijel navštívit Yettinek s paničkou, udělali jsme si prochajdu na mou oblíbenou fotící louku - kam jinamcool. V blízkém okolí nic lepšího není, navíc je to perfektní místo pro vyběhání pejsků. Na fotky se můžete podívat ZDE.


TOPlist