Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bastien Rusalka alias Charlie, Karlos, Kája apod...

Charlie byl můj první pejsek vůbec, kterého jsem dostala "až" na své deváté narozeniny. A jak to bylo od začátku?

Sotva jsem se začala jako dítě nějak projevovat, nemluvila jsem o ničem jiném, než o psech. Nikdy jsem nechtěla nic jiného tak moc, jako to čtyřnohé zvíře, které měl skoro každý ve městě - ze zoufalství jsem totiž počítala psy při ceste do hudební školy a pak se "nenápadně" našich zeptala, proč má tolik lidí psa a já ne?! Když už to celá rodina nemohla vydržet, rozhodlo se, že si tedy nějakého toho pejska pořídíme. Z důvodu 3+1 nepřipadalo velké plemeno v úvahu (chtěla jsem zlatého retrívra), tudíž jsme začali hledat v plemenech malých. Těch bylo víc než dost.. naštěští tento "problém" vyřešil můj bratr, který v té době navštěvoval kroužek ochránců přírody, kde se zrovna nacházel trikolórní pejsek Endy. Od jeho chovatelky jsme si zjitili nějaké kontakty na chovatelské stanice a já jsem se jala všechny oslovit. Poněvadž jsem člověk náročný, měla jsem i patřičené požadavky (na tehdejší věk:-)) : měl to být pes, tricolor, hezky vybarvený a pokud možno k odběru na prázdniny. Jen jedna paní chovatelka odpověděla, že pokud se její fence narodí TR pejsek, bude můj. A byl...

Narodil se 21.5.1996 a byl to ten nejkrásnější dárek k narozeninám, jaký jsem kdy dostala a troufám si tvrdit, že už nikdy nebude překonán. Domů jsme si jej přivezli dne 8.7.1996 a už od té chvíle to byl "Pan Lord" a výborný rodinný přítel.

Spolu s Charliem se narodilo 5 dalších štěňátek (3 fenky a 2 pejsci) - vždy dva pejsci a jedna fenka téže barvy (TR nebo BH). Znali jsme jen Bianinku, zakladatelku úspěšné chovatelské stanice "Spanilá věž", jejíž majitelkou je paní Věra Dorazilová.

Charlienkův relativně krátký život ukončila rok dlouhá srdeční choroba, tak častá právě u kavalírů:-( . I tak si myslím, že se měl s námi krásně a leckterý pes by mu mohl jen závidět.

Jméno:
Bastien Rusalka
Datum narození a úmrtí:
21.5.1996 - únor 2004
Plemeno:
Kavalír king Charles španěl
Barva:
tricolor
Chovatel:
Jana Macurová
Bonitační kód:
211 111 431 141 1b
Výstavy:
CAC, 2xres.CAC, výborný
Agility:
SA1, splněno pro SA2, bohužel se startu v této kategorii nedožil.
Rodiče:
Matka: Beginia Dekor CS

Otec: Ch. Valentin z Kamilkové zahrady  


TOPlist