Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

Poprvé jsme se setkali s tímto druhem výcviku na táboře v Ostravě-Kunčicích. Původně měla být sportovka jen takové zpestření, ale Safírek je zviřátko velmi přizpůsobivé, které baví všechno, tudíž se nám oběma moc zalíbila a rozhodli jsme se (teda já - k velké radosti Safajrítka), že přehodnotíme plány a zkusíme to.
Stali jsme se členy v ZKO Ostrava-Kunčice a i když je cvičák od nás vcelku daleko a nemám tolik času kolik bych si představovala, zkusíme co nejvíce dojíždět a uvidíme, co z toho bude.

Fotky: obrana 1 (tábor), obrana 2
Video: ve videogalerii nebo na Youtube (první obrana), obrana listopad, výcvikový víkend - březen

ČERVENEC 2010: Je čas na menší aktualizaci Od prosince uteklo hodně času - od té doby jsme se se Safírkem zúčastnili pár kousacích akcí (mezi nimi i březnového výcvikového víkendu - viz video), dvou závodů a dvou zkoušek (z toho jedné kousací ZM). Prakticky jen trénujeme, už ne jenom na vodítku, ale začíná to občas jako obrana i vypadat . Poněvadž se chystáme časem na IPO, snažíme se cvičit tímto směrem. Safí už zlepšil razanci, nechá se zklidnit, neštěká tedy pořád jako na začátku, což je pro mě pokrok. Jen je stále moc natěšený, což sice chyba není, ale přes to temno v mozkovně se panička těžko vnímá Nicméně jsem ráda, že obrany miluje a nemá s ničím zásadní problém. Na nastartování mu stačí pohled na figuranta nebo zvednutí rukávu a je mu jedno, jaké je počasí... jsem moc spokojenáPROSINEC 2009: pomalinku začínáme trénovat revíry. Ovšem kdo to vždycky všechno zkazí, je panička Nějak pořád nechápu, kdy a co říkat, jaké dávat povely atd. No ale každý jednou začínal. Jinak co se týče Safírkova postupu - mám z něj moc velkou radost. Začíná zrychlovat a přestává mít "elegantní zákusy" (jak já říkám). Učíme se zklidňovat, protože jeho životní cíl je štěkání (patrno na listopadovém videu). Jinak nevím, co bych napsala, protože jak říkám, moc tomu nerozumím jedno je ale jisté - Safí ví, co má dělat, zdá se mi celkem pěkně ovladatelný, nemá problém s nápřahy, bičem, řvaním ani vytahováním do vzduchu, takže celkově jsem spokojená. TADY jsou fotky z 29.12.2009.
 


SRPEN 2009
: Na táboře jsme začali s přetahováním u kůži, kterou jsme později vyměnili za řídítka. Po měsíci, kdy jsem opět zavítala do Ostravy, si už Safí zkusil kousnout do rukávu, ale párkrát pustil po nápřahu. Na táboře mu nic takového nevadilo, takže nevím, co se mu stalo. Nicméně minulý týden (uprostřed ŘÍJNA 09) mu byly nápřahy naprosto ukradené, v pohodě snesl náznaky ran a nechal se bičem klidně pohladit.

 

TOPlist