Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Letní výcvikový tábor KCHBO Stará Paka (20.-27.7.2011)

Letos jsem se konečně zúčastnila tábora pro belgičáky ve Staré Pace a musím říct, že jsem udělala mooooc dobřelaugh. Sešla se skvělá parta lidí a hlavně - parádně jsme pocvičili! Takže popořadě:

Stopa:
Kvůli nepřízni počasí jsme byli jen párkrát, ale stálo to za to! Safírek šel moc pěkně, dokonce i poprvé cizí stopu a naprosto bez problémů!

Poslušnost:
Potřebovali jsme doladit pár detailů, se kterými nám moc pomohly holky (Maruška Vágenknechtová a Markéta Píšová). Těmi detaily mám na mysli například pořádné otáčení při "čelem vzad", aport... Začali jsme také cvičit aporty přes překážky a kdyby Safí nerozbil áčko, možná bychom to dotáhli do koncelaugh.
 

Obrana:
U obrany jsme nejvíce pohli s revíry - zde nám moc pomohl Ota Laušman, pod jehož vedením Safí pochopil, že se i u obrany bude poslouchat a nakonci už krásně oběhl 4 makety!! Mám velikou radost, jen je škoda, že teď nemám čas na procvičovánísad.
S Otou se střídal druhý figurant - Ondra Lodinský, kterému to šlo se Safírkem taky moc pěkně. Na video se můžete mrknout TADY.

Celkově bych tento tábor hodnotila velmi pozitivně, opravdu jsme něco udělali a navíc jsme se i skvěle bavili - hlavně po večerechlaugh. Snad nám to vyjde i příští rok a sejdeme se v minimálně tak super sestavě, jaká byla teď!


 

Letní výcvikový kurz ZKO Ostrava-Kunčice 24.-31.7. 2010

Po loňském, velmi vydařeném táboře jsem se rozhodla, že se opět zúčastním LVK - nyní už "naší" ZKO. Jen s malým rozdílem - tentokrát se nekonal v Ostravě, nýbrž na Zbraslavi...
Po zuby "ozbrojené" auto převezlo mě, Terku a naše hafany Safírka a Exíka na místo v sobotu odpoledne (měli jsme ještě malou zastávku v Brně kvůli "kontrole" našich miminek).
Poněvadž je Safí v procesu rozpracování všeho možného, neudělali jsme žádný významný pokrok, abychom si z toho sedli na zadek, proto jednotlivé disciplíny popíšu komplexně:
STOPY: ...byly dobré pro mě, jakožto psovoda. Konečně nás zase po roce někdo viděl, upozornil na chyby a dal nové rady. Stopujeme totiž zásadně sami, bez kontroly - a to je pro mě (nováčka v tomto oboru) dost velká brzda, co se týče nějakého pokroku. Safírek mě mile překvapil, občas i zpomalil a hlavně - nějakým způsobem ušel i hodinu starou stopu (terén mezitím "pěkně" vyschnul). Terény byly na naše poměry těžší (ano, byly krásné, ale my jsme ještě takhle nikdy nechodili), ale i přesto si Safí poradil. Teď se asi budou zkušení stopaři chystat za hlavu, ale já přišla na to, že je opravdu dobré vědět PŘESNĚ, kde se nacházejí předměty Ve čtvrtek jsem si jimi byla 100% jistá, takže Safí krásně lehal a poslední předmět (4.) zalehnul bez povelu sám. Nyní budeme trénovat tak, aby stopa nějak vypadala, Safí se zklidnil a spolehlivě označoval předměty. Lomy mu nikdy problém nedělaly, takže celkově jsem zatím spokojená.
POSLUŠNOST: ...měla opět spíše informativní ráz: chůzi trénujeme úspěšně pořád stejně, pořád vymýšlíme nové fígle na rychlé odložení za chůze a nyní budeme zdokonalovat vracení s aportem, což bude asi běh na delší trať, nicméně se nevzdáváme. Safírek si ze mě začal dělat srandu při povelu "lehni"+střelba, kde pochopil, že rána=ke mně. Díky Bohu nejde o panické zdrhání ze strachu, ale jen o neposlušnost při povelu. Aspoň víme, co trénovat
OBRANA: žádné terno se letos nekonalo, spíš teď vymýšlím, co dělat, aby nebyl "přízemní" a trochu do rukávu skočil asi nic, asi je to jeho styl...no uvidíme časem. Zkusili jsme si zadní doprovod, což bude o moje nervy, ale napoprvé to šlo pěkně. Dokonce i "ipo-útěk" jsme si poprvé zkusili, za něj Safírka chválím Vše ostatní bude záležet na budoucím tréninku...

ZBYTEK: Nutno dodat, že se letos sešla moc fajn parta lidí, se kterou jsme si užili moooře srandy. Vypravili jsme se dokonce na výlet do brněnské ZOO, kde jsme viděli i bobry, maskoty letošního kurzu, na jejichž počest jsme si nacvičili píseň s názvem "Když jde malý bobr spát" - shlédnout ji můžete níže! Náš figurant Radek se chopil hoboje a potěšil nás několika skladbami, bohužel ne všechny jsou nahrávacími médii zachyceny .
Na konci kurzu jsme dostali cenu za dobré chování, což mě přimělo k zamyšlení, jestli by nebylo lepší získat příště cenu za nějakou jinou disciplínu.. máme co dělat

FOTKY: MOJE (2 alba), SILVY (4 alba), TERKY, ANIČKY, JANY
VIDEO: na youtube


Díky všem zúčastněným, bylo to s vámi MOC fajn a už se těším na příští rok, snad se opět sejdeme v takovéhle formaci...a nepochybuju, že někteří přibydou, protože hobojové sólo udělalo naší ZKO krásnou reklamuStanios Cup 19.6. 2010

Letos se konal již 3. ročník tohoto závodu, pro tentokrát s podnázvem Quartet Show. To proto, že byla 4 plemena hodnocena zvlášť - knírači, beauceroni, dobrmani a hovawarti. Soutěžilo se v 5 kategoriích, Baby show, IPO-V poslušnost, IPO-V poslušnost+obrana, ZVV1 a IPO3.
Ráno to na krásné počasí nevypadalo, ani předpověď nehlásila, že má být krásně, tudíž jsem nechala  foťák doma. Jak se později ukázalo, byla to drobná chybka.
Jakožto člen pořádajícího týmu jsem byla na místě již po půl sedmé, připravila se čísla na losování atd... Vzala jsem Safírka ještě na rozhýbání na překážku, která byla moc pěkná, aport taky ušel a pár kroků chůze krásných. Měla jsem dobrý pocit. Po rozlosování začla naše část, IPO-V s obranou. My jsme šli s číslem 36 jako třetí dvojice, se Safím jsme šli první chůzi, potom na odložení.
TAKŽE: chůze se nám tentorkát nevyvedla, čert ví, čím to bylo...Safajze jsem nemohla rozpohybovat, nějak neměl zájem a podle toho vypadala i chůze - poněkud unuděná. Mrzí mě to... Ovladatelnost bez vodítka byla podobná, nicméně jsme dostali o bodík víc. Odložení za pochodu bylo pěkné, jen pomaleji lehnul, ale s tím se u nás počítá. Aport mě zamrzel - Safí krásně seděl u nohy, po odhození hezky čekal, na povel rychle vyběhnul. Vzal činku do tlamy, ale najednou se nějak začuchal (před náma byli snad samé feny), raději jsem tedy povel zopakovala. Překážka je tak nějak moje chyba, stáhla jsem jak tvrdé Y a tak nějak jsem předpokládala, že skočí sám jen na povel, jak to umí. Bohužel, rozběhl se, vrátil se, následoval druhý povel. Dlouhodobé odložení jsme už vypilovali, to bylo za plný počet. I když body nejsou nejhorší - celkem 86, vím, že by to mohlo být o 8-9b lepší podle toho, jakým způsobem běžně cvičíme.
Strčila jsem Safajze do auta a když jsem jej po chvíli vzala na prochajdu, skákal a vrtěl ocáskem jako obvyke, tahal se o míček, byl veselý. Co mu přelítlo přes nos u výkonu, to nevím.
OBRANA: na tu jsem se těšila, po minulém týdnu jsem byla plná očekávání a radosti, našlápnuto jsme měli pěkně. Revír klasicky s jednobodovou srážkou, prý se minimáááálně dotknul, ale řval jak na lesy, to se mi líbilo. U útěku jsem se divila, že měl slabší razanci, obvykle mu zrovna tahle část jde pěkně, to samé u kontroláku - body pouze za razanci, škoda. Doprovod byl s jednobodovou srážkou za počáteční obtěžování (tento cvik jsme dělali zatím jen 2x, ještě to moc nevypadá). Celkově obrana za 83b. Co si budeme povídat, i tohle umíme líp
Přišla jsem ale na jednu poměrně zásadní věc. Nedávno se na jedné internetové diskuzi probírala razance a síla zákusu. Po shlédnutí některých výkonů se sama sebe ptám, k čemu je psovi razance, když nemá zájem o figuranta? Pár takových jedinců se našlo.. možná to byl jen jednodenní kix, ale možná taky ne. Jsem spokojená, že Safí nedostal ani jednu nulu a ani se nediskvalifikoval - a to v obou disciplínách. Celkově jsme byli ohodnoceni 169 body, což stačilo na 4. místo. Třetí měl bodů 170.

Celkově se závod moc povedl, dokonce i sluníčko vysvitlo, počáteční skluz jsme nahnali a bylo to fajn.. Závodníků bylo zhruba 67, v naší kategorii 15. Výborná byla Baby show, štěňátka (a mladí psi) předvedli moc pěkné výkony, bylo zajímavé pozorovat souhru se psovodem v různém věku
Fotky by někdy být měly - hlavně tedy od profi fotografů, časem snad nějaké dodámVelikonoční Kunčičák 3.4. 2010

Poněvadž náš domácí cvičák pořádal tradiční velikonoční závod, byl náš start tak nějak povinný. Byly vypsány kategorie ZZO, ZM, ZVV1 a IPO1 (beze stop).
Počítala jsem s tím, že se přihlásíme do ZZO, protože naše obrany ještě nejsou závoděníhodné, ale bylo nám to rozmluveno. Nakonec - proč ne, sranda musí být. Před týdnem jsme si ve Zbraslavi zkusili teoretický průběh závodu - revír a pouštěčky jsme poznali až tam.
Do naší kategorie bylo přihlášeno 7 psovodů, my měli startovní číslo 6.
Poslušnost (rozh. Lenka Chmurová) probíhala paralelně se ZZO, neměla jsem tedy strach, že by na povel "volno" nevyběhl. Hlášení na nástupu jsem nějakým způsobem zvládla (zázrak) a šli jsme na to. Při "volnu" se Safí rozběhl někam k ZZO, na přivolání se okamžitě vrátil a pěkně předsednul. Ztrátu bodu jsme měli za vodítko v ruce (jsem mu to zkazila) a divné přiřazení k noze. Ovladatelnost na vodítku byla moc pěkná, tam jsme ztratili bodík díky obratu na místě vpravo - Safí se posunul málo, nebylo to zřetelné. Sedni-lehni-vstaň bylo krásné, za plný počet. Aport jsme trošku zkazili, protože jej ještě nemáme docvičený. Pěkně pro něj vyběhl, ale pomalu se vracel a opět předvedl divné přiřazení (k tomu se ještě dostanu) - 8 bodů. Odložení bylo překvapivě za 10.
Mám moc velkou radost z pochvaly od paní rozhodčí, chůzi a polohy máme moc pěkné. Jen se pozastavila nad zvláštním přiřazováním k noze - a nebyla sama. Já jsem taky hleděla, co to ten jouda dělá. Udělal mi u nohy takovou smyčku, ani nevím, jak se mu to povedlo a těžko říct, jestli mi paní rozhodčí věřila, že se to stalo poprvé. Nicméně máme svědky, žeáno.
Po poslušnosti jsme byli se 46 body na 3. místě.
Obrana (rozh. Jan Strach) probíhala jak na běžícím páse. Asi nikdo nečekal, že budu chtít podat hlášení i před ní (noco, první závody), šla jsem tedy za rozhodčím, který se už stavěl k maketě s figurantem. Safí předvedl klasický nástup a když spatřil schovaného Radka, naděje, že oběhne prázdnou maketu, se ještě více vzdálila. Došla jsem na výchozí bod, natočila jej na maketu, otočila hlavu a nahecovala... při povelu "revír" se - světe div se - rozběhl a OBĚHL!!. Průzkum terénu za 10. U označení si do figuranta prý šťouchnul, takže 9, u ochrany psovoda se bohužel zakousnul až napodruhé (neviděla jsem přesně, co se stalo, ale asi to bylo rukávem - stále koušeme na miminkovský) - za 6, což se projevilo na zadržení - 8 (menší razance). Odolnost proti nápřahu za 10. Celkově za obranu tedy 43 bodů.
Bystré hlavičky si spočetly, že úúúúplně celkově jsme získali 89 bodů a to stačilo na 2. místo!!! Vůbec jsem to nečekala a jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo, i když to mohlo být ještě lepší

Moc rádi jsme poznali Kadulovy a jejich Pangu z Hückelovy vily - se Safírkem si všichni moc rozuměli

   Zkouška ZOP, 15.11.2009

Dnes nastal náš velký den D - první pokus složit zkoušku po nepovodené ZZO.
Vstávala jsem v 5:45 a na okno bubnoval déšť Při představě, že strávím celý den v dešti a zimě, se mi dělalo trochu zle a moc se mi ven nechtělo. Ale odvážně jsem vstala a jeli jsme.
Na místě nás přivítal jemně zabahněný plácek mírně do kopce a to bylo znamení prvního problému - jak pes půjde, když to nehorázně klouže? jak zůstane? Jak si sedne - nedej Bože lehne? (naštěstí nemám cíťu, takže si lehal vcelku ochotně). Musím říct, že výkony některých asi nepatřily mezi ty, kterými se veřejně chlubí, ale veškeré kiksy byly způsobeny terénem, na němž měli problém téměř všichni.

My jsme nastoupili jako čtvrtí od konce (ani nevím, kolik nás bylo, ale bylo nás hodně)... Ve dvojici jsme byli s boxerkou Indy - ta byla na odložení a já dala povel "volno". To bylo nádherné, vystartoval někam dopryč a já měla za úkol jej přivolat. Krásně rychle přiběhnul, předsednul, k noze. První cvik - spokojenost.
Následovala ovladatelnost na vodítku. Ta byla ucházející, i obraty a polohy šly (některým právě dělalo problém bahno, do kterého si nechtěli sednout či lehnout). Bez vodítka se mi to líbilo méně, ale dalo se. I tento cvik ohodnotil pan rozhodčí deseti body. Následovalo odložení... odložila jsem Safajze, postavila se a čekala. Renča odpoutala Indy, dala volno a zavolala "kee mněě!!". V tu ránu jakoby do Safíra píchli a byl  tahu. Odchytla jsem ho za letu (och, jak krásně chtěl poslouchat i cizí!!), přitáhla jsem ho zpět a dala odložení znova (již mimo hru). Grrrrr!!! Tak poctivě jsme to trénovali!! Vím, že to umí ale bohužel...

Po přestávce byly cviky ve skupince. Ty byly bez problému, až teda na chvíli kdy jsem si asi po 5 metrech všimla, že po obratu "vpravo vbok" jdu sama no... Kačenka si spletla strany to nic, to se stává.... doběhla jsem řadu a pokračovali jsme. Opět odložení - tentokrát ve skupince... Zatrnulo mi, když se zvednul Cairo. Myslela jsem, že Safí bezme kramle za ním, ale jen se otočil a spokojeně spal dál.
Přenesení bylo fajn, průchod nepříjemným materiálem formalitka. A bylo to. Pan rozhodčí se na mě zlobil, že prý už psal k odložení 10 a my ho takhle zklamem No, nikdo není dokonalý...

Takže 90b - výborně!Výcvikový tábor pořádáný CHS VK Stanios konaný 28.-2.8.2009 na cvičáku ZKO Ostrava-Kunčice


Už nějaký ten pátek jsem se těšila na naši první výcvikovou akci se Safírkem - přihlásila jsem se hlavně proto, abych se donutila jít ráno na stopy, jinak jsem v tomhle hrozně líná. Na odpoledne a večer byla "přichystána" poslušnost a obrany.
S Ivčou Biancovou a Brituškovou jsme si daly sraz v Novém Jičíně a společně se spoléhaly na můj orientační smysl Až na cyklistu, který mi zkřížil cestu a já tak minula odbočku, jsme dojely nečekaně dobře. To, že jsem chvílemi vůbec nevěděla, kde jsme, jsem Ivči řekla až po příjezdu
Ubytování bylo moc pěkné v penzionu U Kyblíků (Hadr a Kyblík), naši pejsci mohli být s námi a to je jistě těšilo

Výcvik úterý

Po vyvenčení a ubytování jsme začali s obranami. Pro nás oba to bylo něco úplně nového, vůbec jsem nevěděla, co mám dělatJe fakt, že si Safí nebyl moc jistý ranami bičem, ale jak uvidíte později, i to se spravilo. Figurant Radek byl moc fajn, všechno nám pěkně říkal a vůbec to bylo takové hezkéSafí se statečně tahal a já se učila. Na první den to bylo celkem dobré, ale pocity smíšené. To se nedalo říct o zkušených obranářích, kterých tam byla většina - ti byli moc šikovní.

Výcvik středa

STOPA: Ráno jsme si zajeli zastopovat. Oceňuju hlavně to, že nám vedoucí Veronika řekla spoustu poznatků, rad a postřehů. Do té doby nás nikdo stopovat neviděl a já jsem ráda, že vím, jak k celému "aktu" přistupovat. Samotné stopování nám šlo pěkně, vytvořila jsem tunel ve vyšší trávě, stopa byla dlouhá asi 20m s jedním fyziologickým zakřivením (jak já říkám vybouleninám, které se mi nechtě podaří).
POSLUŠNOST: Protože mi "ruplo v kouli" a rozhodla jsem se jít ve čtvrtek na zkoušku, zkusila jsem si poslušnost s tím, že mi bude Verča diktovat to, co mám dělat. Bylo vidět, že na takovýhle způsob nejsme vůbec zvyklí, takže to bylo takové všelijaké. Safí šel pěkně, ale já jsem nějak moc musela přemýšlet, co je to vpravo/vlevo... přišla jsem taky na to, že u aportu nosí míček druhé osobě Nikdy by mě to nenapadlo...ale co - pozdě bycha honit
OBRANA: Druhý den obran byl podstatně lepší - statečně se tahal o kůži a já pomalu začínala chápat, "vocogo":-)

Výcvik čtvrtek

Aneb naše nesplněná zkouška ZZO Ano, i to se stává... Nezvyklý zápřah, vedro a přístá rozhodčí - to všechno se podepsalo na našem výsledku. Kamenem úrazu bylo dlouhodobé odložení, ze kterého se zvednul - prvně téměř hned a po druhé šanci, kterou nám paní rozhodčí dala, chybělo do úspěšného splnění asi 20 vteřin Ale co...aspoň víme, co musíme spravit a příště bude výsledek ještě lepší, než kdybychom to odložení zvládli
OBRANA: Únava již byla znát, ale i tak se pral hodně statečně. Sice stále o hadr, ale na to, že jsme absolutní začátečníci, to bylo vcelku slušné.

Výcvik pátek

STOPA: Dnes byla stopa délkově podobná, ale v horším terénu, "tunel" nebyl moc vidět, ale překvapilo mě, jak šel pěkně. Měla jsem z něj radost. Radost mi ale zkazila SMSka od kamarádky Radky, ve které jsem se dozvěděla, že nás opustila 10letá Míša - moje největší oblíbenkyně a "zakladatelka" mé touhy po belgičácích... bečela jsem jak želva
POSLUŠNOST: Tu jsme dnes vynechali, poněvadž byl šílený hic a pejsci toho začínali mít plné kecky. Ani se jim nedivím
OBRANA: Den D - dneska se Safí vytáhnul.... čekali jsme, až přijdeme na řadu a v tom se to stalo. Když viděl, jak Radek práská bičem a dobrman ho "trhá", vyskočil a mohl se zbláznit - štěkal, hopsal a prostě se těšil Přiklusali jsme na plac a když se k nám figurant blížil s řídítky, srdíčko mi zaplesalo - už jsme zase o něco dál Tentokrát byl pořádně nažhavený a v mezičase krásně štěkal
 


Výcvik sobota

Dnes jsme se zúčastnili pouze stopy, ale zato byla mooooc pěkná. Dvě šikany a asi jednou tak dlouhá, než dny předtím. Opět mi udělal velkou radost.


A na závěr ještě fotky naší belgické smečky a všech účastníků tábora

Zleva: Saphir, Bianca Balpoa, Xara z Hückelovy vily a Cheery Cherry z KovárnyMoc děkuji pořadatelům za krásné dny, rady a za to, co nového jsme se naučili Našli jsme nové kamarády a potkali staré i nové známé bylo to moc fajn.
TOPlist