Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

     

 

Tento druh výcviku je pro mě něco úplně nového. Již dlouho mě lákalo něco podobného zkusit, ale neměla jsem vhodného psa a motivaci. Safír mě svou inteligencí a chutí pracovat neustále ohromuje, tudíž není sám, koho to baví

Momentálně jsme pouze čekatelé v Záchranné brigádě kynologů zlínského kraje, na právoplatné členství si musíme nějaký čas počkat. Více o brigádě se dozvíte ZDE.

Co už jsme zkusili a v čem se budeme zdokonalovat:

  • vyštěkání na přímo - bez problémů
  • vyštěkání schované osoby v úrovni (zakryté/nezakryté, v šeru i za světla) - pěkné
  • vyštěkání osoby mimo úroveň (asi 1m) - není problém
  • vyštěkání osoby v úkrytu (skříň) - někdy nejistota
  • přechod světlo/tma - nejistý, ale jde to:-)
  • překážky: kladina, houpačka, pohyblivá lávka na sudech, žebřík kladinový i vodorovný (raději chodím stále s ním), roura (zatím nezalehává)

20. února 2010 - naše brigáda měla po dlouhé době společné cvičení ve starých dřevárnách. Safí mě moc moc potěšil, protože mu de facto nic nedělalo problém. První jsme si oprášili útěk napřímo (to byl trochu moc hrr), potom jsme vyzkoušeli jak přechody ze světla do tmy, tak i zakryté osoby a úúúplně schované osoby při našem systematickém hledání. Do sklepa jsme přišli jako staří mazáci, figurant schovaný a ani já nevěděla, kde je. Safí ho našel pod celtou v sudu (já se až musela smát, jak dobrou schovku Jarda vymyslel) no a pak jsme procvičovali dále. Musím pochválit jeho radost při hledání, nadšení a především samostatnost. Nebude trvat dlouho a začneme se těšit i na nějaké ty zkouštičky

říjen 2009 - naše brigáda zabrousila do "nového" typu záchranářského výcviku a tím jsou plochy. Byli jsme již dvakrát ve valašských lesích a moc se nám to líbilo!! Safí se učí vysílání do směrů a moc jej to baví. S vyštěkáním až takový problém nemáme, jen mě trošku trápí jedna maličkost - je moc kontaktní. Ne vždy, ale štěká moc blízko schované osoby a občas do ní čumákem drbne. Není to moc dobré, ale snažíme se to odbourávat - teď bude nějakou chvilku štěkat na vodítku a míček se mu bude házet (nebude se o něj přetahovat, jako tomu bylo doteď).. snad se to zlepší

červenec 2009 - opět aktualizace: poslední dobrou trénujeme hlavně ve starých dřevárnách ve Valašském Meziříčí, kde je plno skvělých úkrytů, výšek, dír atd..a hlavně je tam přízemí i sklep. Výšky jdou čím dál líp a už jsme zkusili i vyhledávání "na tvrdo" - někdo se schoval, přičemž ho Safí neviděl a šlo se hledat. Je fakt, že to byl úkryt poměrně těžký a díky blbé díře ve stropě (které jsme si nevšimli) mu vítr odvál pach na druhou stranu, než byla osoba schovaná. Čmuchal ke stěně místo do skříně, ale nakonec se s tím moc pěkně popral a našel!!

Překážky se taky zlepšují - kladinu už chodí tam i zpět, začínáme taky áčko a skoky.

13.února 2009 - je čas na menší aktualizaci. Poněvadž je Safírek moc šikovný, začali jsme zkoušet i složitější věci. Napřímo vyštěkává už jen na konci nebo na začátku pro "nastartování", jinak lítá v sutinách. Po vypuštění do polorozbořené bývalé restaurace vletí dovnitř a SÁM hledá i když jsem venku. Nechávám ho pracovat samotného, zbytečně za nim nechodím, ať si na to nezvyká. Je to samostatný pes, nevadí mu to. Rovněž mu nevadí tma, což jsme si vyzkoušeli včera. Dělá mi moc velkou radost, jde vidět, že pochopil, co po něm chci.

Na překážkách se taky zlepšil - potřebuje pomoct jen u tunelu a částečně kladiny, kdy občas potřebuje navést při "zpět". Vodorovný žebřík zvládl krásně a na ten "kladinový" chodím raději s ním (pořád se o něj bojím) - většinou na něj totiž vystřelí a pak mu nestačí nožičky.

Prosinec 2008 - v současné době trénujeme vyštěkávání hlavně napřímo, ale už začínají i krátké „schovávačky“ za roh atp. Také jsme začali stopovat a zkoušet překážky, které nás určitě neminou.

TOPlist