Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Cvičení zbk-zlk v Šenově u Nového Jičína dne 21.2.2009

Dnes v 9:00 jsme se sešli ve Valmezu a někteří jedinci (jako třeba já) vůbec netušili, kam se pojede. Nejvíc v úvahu připadal Šenov a ten to taky byl Tentokrát jsme bohužel kvůli haldám sněhu nemohli hledat v krásných venkovních sutinách, pocvičili jsme si tedy alespoň v polorozpadlých budovách okolo. Z naší zbk se zúčastnili: Já, jakožto Katka Čechová, Radka Černochová (šeltie Cairo), Jarek Hebnar (HW Artur) , Alena Valentová (LR Axi) a Dáša Weissová (FCR Chantal).
Pocvičili jsme si moc pěkně, žádné překvápko se ze strany Safajze nekonalo. Jen trošku odfláknul hledání ve tmě (přechod světlo/tma budeme muset více potrénovat) - nešel se podívat do sklepa (a to měl světýlko).Jinak bylo všechno v pohodě a zdá se mi, že v cizím prostředí štěká líp než tam, kde to zná.
Poněvadž chyběla fotografka Dita, opět žádné fotky z naší akce nemám. TADY jsou alespoň fotky ostatních. Než jsem se naučila ovládat slabý blesk, uběhla polovina času, tudíž fota nic moc ... ale aspoň pro představu.Společné cvičení s olomouckou záchrannou brigádou v Bedihošti dne 25.11.2008

Tohoto cvičení se z naší zbk zúčastnila pouze Dáša Weissová a já.
Dáša mě vyzvedla v 8 hodin (nekřesťanský to čas) a vyrazily jsme směrem na Bedihošť. Po příjezdu se stala bohužel nemilá událost, která znemožnila Dašce cvičit Shanda jí po vypuštění z auta zaběhla do křovin a přiběhla s propíchlou packou tak nešťastně, že musela ležet celou dobu v autě.

Jak se dařilo nám?

Spolu s ostatními začátečníky jsme se oddělili od zkušených záchranářů a následovali Hanku Hluštíkovou, která se nám po celou dobu věnovala. První jsme zkusili vyštěkání na přímo, což nám už nedělá problém (pokud nedostane záchvat klapání zuby), poté už začaly drobné schovávačky. Samotnou mě překvapilo, jak to Safajra chytlo a jak se s nadšením žene do sutin. Hanka jej nechávala na náš vkus štěkat celkem dost dlouho, ale neobjevil se ani náznak znudění. Krásně naplno štěkal a od Hanky se nehnul ani o krůček. Prostě nádhera.

Kačenka - figurant

Ano, záchranařina představuje "oběť" i pro psovody. Začala hra na schovku, jak s oblibou říkám . Dovedli nás do sklepa a "zašili" na hodně nepohodlných místech. Když řeknu, že jsem půl hodiny trčela na tyčce v zimě, vlhku a průvanu, nebudu vůbec přehánět ale udělala jsem to ráda. Bohužel, díky v větru v mém rožku mě nebyli psi schopni najít, tudíž se hledání poněkud protáhlo. Jedna labradorka dala přednost kaluži pode mnou a jako správný retrívr se v ní ráchala.
Můj hodný pejsek mezitím způsobně ležel venku a nevydal ani hlásku

Safír podruhé

Ke konci jsme se dostali opět na řadu, tentokrát jsme měli "prohledat" velkou polorozbořenou halu plnou cihel. Safírkovi nedělají sutiny problém, jen nerad štěká na vratkém podkladě. To pak různě uhýbá, obíhá figuranta apod. Každopádně se mu opět moc dařilo, běhal přes celou halu a nádherně štěkal. Jsem ráda, že ho to baví
Opět se těším na další cvičení, takových krásných sutin není nikdy dost Jen je škoda, že z tého akce nemáme žádné fotky
 
TOPlist